بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا یک رویکرد استراتژیک است که در آن باید روی ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار برای جذب، حفظ مخاطب و در نهایت، اقدام سودآور برای مشتری تمرکز کرد.

شما به‌جای اینکه محصولات یا خدمات خود را عوض کنید، محتوای واقعاً مرتبط و مفیدی را در اختیار مشتری قرار می‌دهید تا به آنها با محصولات شما آشنا شوند و هرکسی خواست خرید می‌کند.

بازاریابی محتوا توسط مارک‌های معروف بیشتر استفاده می‌شود

تحقیقات سالانه ما نشان می‌دهد که اکثر بازاریابان از بازاریابی محتوا استفاده می‌کنند. در واقع، توسط بسیاری از سازمان‌های بزرگ در جهان، از جمله P&G ، مایکروسافت، سیسکو سیستمز، و جان دیر استفاده می‌شود. همچنین توسط مشاغل کوچک هم در سراسر جهان توسعه و اجرا شده است.

بازاریابی محتوا 3 مزایای اصلی برای شرکت‌هایی که از بازاریابی محتوا استفاده می‌کنند دارد:

افزایش فروش

صرفه جویی در هزینه

مشتری‌های بهتری که وفاداری بیشتری دارند

 

در بازاریابی محتوا مطالب را دست‌کم نگیرید

برگردید و یک‌بار دیگر تعریف بازاریابی محتوا را بخوانید، اما این بار موارد مهم و ارزشمند را حذف کنید. این تفاوت بین بازاریابی محتوا و سایر زباله‌های اطلاعاتی است که از شرکت‌هایی که سعی در فروش ” وسیله‌های ” شما دارند، دریافت می‌کنید. شرکت‌ها دائماً اطلاعات را برای ما ارسال می‌کنند اما در بیشتر مواقع چندان مرتبط و ارزشمند نیست حتی می‌توانیم به آنها هرزنامه بگوییم. این همان چیزی است که باعث می‌شود بازاریابی محتوا امروزه بسیار جذاب باشد زیرا بازاریابی محتوا هم اصولی دارد و نمی‌شود همین‌طوری مطالب را حذف کنید و محتوا ایجاد کنید.

 

 

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوای بی‌کیفیت 

صرف‌نظر از اینکه از چه نوع تکنیک‌های بازاریابی استفاده می‌کنید، محتوای با کیفیت بخش مهم بازاریابی محتوا است و محتوای بی‌کیفیت به درد نمی‌خورد:

انواع بازاریابی محتوا:

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی: استراتژی بازاریابی محتوایی، قبل از استراتژی شبکه‌های اجتماعی شما است.

سئو: موتورهای جستجو به کسب‌وکارهایی که محتوای با کیفیت و ثابت منتشر می‌کنند پاداش می‌دهند.

روابط‌عمومی: استراتژی‌های موفقیت آمیزی که خوانندگان به آنها اهمیت می‌دهند

:PPC  برای کار PPC ، شما به محتوای عالی پشت احتیاج دارید.

بازاریابی ورودی: محتوا برای هدایت به ترافیک ورودی منجر می‌شود.

استراتژی محتوا: استراتژی محتوا بخشی از استراتژی‌های بازاریابی محتوا است.

 

اگر مشتری‌ها منتظر دریافت محتوای شما باشند چه می‌کنید؟

اگر وقتی آن را از طریق چاپ، ایمیل، وب‌سایت دریافت کردند، 15 ، 30 ، 45 دقیقه آن را خوانند و هیچ چیزی نگفتند چه‌کار باید کرد؟

اگر آنها محتوا را با یک کاربلد به اشتراک بگذارند چه؟

 

اگر شما شیفته و آماده یادگیری بیشتر هستید، ما می‌توانیم به شما کمک کنیم با ما همراه باشید. در اینجا چند روش محبوب برای جستجوی محتوا وجود دارد:

 

اگر تازه‌وارد بازاریابی محتوا شدید: راهنمای شروع به کار ما را بررسی کنید، تا در آن با تعریف بازاریابی محتوا آشنا شوید و همچنین مراحل اساسی برای اجرای یک طرح بازاریابی محتوا را یاد بگیرید.

آیا به یک استراتژی محتوا نیاز دارید؟ چارچوب بازاریابی محتوای CMI را بخوانید و یاد بگیرید که اجزای اساسی ساخت یک برنامه موفقیت‌آمیز بازاریابی را بیان می‌کند.

 

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.