یک سایت به شما این امکان را می‌دهد که کل جهان آنلاین را مورد هدف خود قرار دهید. اما سئو محلی بر رتبه‌بندی در منطقه محلی شما متمرکز است. ما در این مقاله توضیح می‌دهیم که Local seo چیست و کمکتان می‌کنیم تا بتوانید سایت خود را در منطقه محلی‌تان در دسترس قرار دهید. همچنین توضیح خواهیم داد که بهینه‌سازی جستجوی محلی چیست و چگونه می‌تواند به شما در بهبود کسب و کار در کشوری که هدف قرار داده‌اید کمک کند. هر شرکت کوچک یا چند شعبه می‌توانند با استفاده از استراتژی‌های محلی سئو، تجارت خود را توسعه داده و مشتریان بیشتری را جذب کنند. با سئو کده همراه باشید.

سئو محلی یا Local seo چیست؟

سئو محلی بهینه‌سازی و پیکربندی سایت برای موتور جستجو به‌صورت محلی است، یعنی بهبود ظاهر سایت در یک کشور خاص.

سئو محلی بهینه‌سازی سایت برای یک منطقه خاص جغرافیایی است. اگر مشاغل محلی دارید احتمالاً می‌خواهید صفحات سایتتان برای برخی از جستجوهای کاربران محلی رتبه‌بندی شود. بهینه‌سازی سایت مشاغل محلی شما این‌گونه است که مطمئن شوید مردم می‌توانند شما را به‌صورت آنلاین و آفلاین پیدا کنند. حتی در حال حاضر، ممکن است در ساختمان خود بازدیدکننده نداشته باشید، اما مخاطبی را مورد هدف قرار می‌دهید که در همان منطقه جغرافیایی شما قرار دارد؛ بنابراین بهتر است حضور آنلاین خود را برای منطقه خود بهینه کنید. می‌توانید این کار را در سایت خود انجام دهید، اما کارهای بیشتری برای انجام‌دادن وجود دارد.

گوگل برای هر کشور دامنه خاصی دارد، به عنوان مثال برای کشور مصر  Google Egypt می‌باشدو همچنین برای کویت google.com.kw است، اما همه کشورها دامنه‌ای مانند این ندارند، عملکرد سئو محلی همان بهبود رتبه‌بندی سایت در نتایج جستجوی محلی است.

جستجوی محلی چیست؟

ابتدا اجازه دهید تفاوت‌های جستجوی طبیعی و آنچه را که به‌عنوان جستجوی محلی شناخته می‌شود را بررسی کنیم.

آیا می‌دانستید به گفته گوگل، 46٪ جستجوها “نتایج محلی” را ترجیح می‌دهند؟

در حالی که هرکسی در دنیا که تجربه کافی در مورد سئو دارد می‌تواند نتایج جستجو را بر روی کلمه‌ای مانند نمایشگاه مبلمانی که در نزدیکی شماست را مشاهده کند، اما وقتی جستجو به‌قصد خرید باشد، اولویت ایجاد نمایشگاه‌های مبلمان در نزدیکی شما (با توجه به موقعیت مکانی کاربر) خواهد بود.

برای این نوع جستجوها گوگل کلمات نزدیک به آن را برسی میکند و بعد از برسی آنچه را که کاربر خواهد را به شما پیشنهاد می‌دهد و این دقیقا همان چیزی است که موتورهای جست و جو در نتایج محلی(SERP) ارائه میدهد

مقالات مرتبط: SERP چیست؟ همه چیز در مورد صفحات موتور جستجو

سئو محلی چگونه کار می‌کند؟

اگر برای جستجوهای محلی بهینه‌سازی می‌کنید، در واقع بر آگاه کردن گوگل متمرکز می‌شوید – از طریق انواع سیگنال‌ها – که کسب‌وکار شما در یک منطقه جغرافیایی خاص واقع شده و می‌خواهد توسط مشتریان آن منطقه پیدا شود. اگر آدرس درست و دقیق در یک منطقه جغرافیایی دارید، آسان‌ترین راه بهینه‌سازی همین است. این به شما امکان می‌دهد صفحات فرود محلی ایجاد کنید و به دیگران کمک کنید تا فروشگاه شما را با مکان‌یاب در سایتتان پیدا کنند.

اما رتبه‌بندی برای جستجوهای محلی بیشتر از بهینه‌سازی سایت نیاز به تلاش دارد. یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که همه جزئیات را به‌حساب گوگل کسب‌وکار خود اضافه کنید. علاوه بر این تلاش برای دستیابی به پیوندهای مربوط به تجارت محلی مانند استراتژی رسانه‌های اجتماعی محلی، نقل و قول‌ها و تبلیغات دهان‌به‌دهان و چاپی می‌تواند به سئو سایت کمک کند.

Local seo چیستچگونه می‌توانم در جستجوی محلی رتبه خوبی کسب کنم؟

آیا تاکنون می‌دانستید سئو محلی چیست و از اهمیت آن برای مشاغل محلی با خبر بودید، ممکن است از خود بپرسید که چگونه می‌توان در آن موفقیت کسب کرد! ابتدا توصیه می‌کنیم با سه عنصر اساسی رتبه‌بندی نتایج جستجوی محلی آشنا شوید:

مجاورت: کار شما چقدر به محقق نزدیک است؟

ارتباط: عبارت مورد جستجوی کاربر تا چه اندازه با محصولات و خدمات شما مرتبط است؟

محبوبیت: مشتریان شما درباره محصولات و خدمات شما چه می‌گویند و به آنها امتیاز می‌دهند؟

سئو محلی با Google Maps

راه دسترسی مشتریان شما را آسان می‌کند، این امکان وجود دارد که در یک زمینه خاص شناخته شده باشید، اما هیچ‌کس نمی‌تواند به جایگاه شما برسد.

اگر روش‌های تماس خود را به‌خوبی در Google Maps اضافه کنید، به شما کمک می‌کند تا در جستجوی کلمات کلیدی مختلف ظاهر شوید.

کار شما با سئو محلی رشد می‌کند

گرایش‌های بازاریابی جستجوی محلی در حال تبدیل‌شدن به ابزاری قدرتمند هستند و در آینده تقویت و از اهمیت بیشتری برخوردار خواهند شد، به‌ویژه با توجه به اینکه گوگل مایل است که تجربه جستجوی محلی را از وب‌سایت‌ها دورنگه دارد.

اکنون زمان آن فرارسیده است که شما از خدمات بهینه‌سازی جستجوی محلی ما بهره‌مند شوید و تجارت خود را پیش از رقبا تقویت کنید. همه مشاغل محلی و مشاغلی مانند لوله‌کش، مزون کار، گل‌فروشی و حسابدار می‌توانند تجارت خود را بهبود بخشند و از طریق بازاریابی محلی درآمد بیشتری کسب کنند، بنابراین همین امروز شروع کنید!

گوگل حدود یک سال است که الگوریتم کبوتر یا پنگوئن (Google Pigeon) را به‌روز کرده است، این هدف اصلی به‌روزرسانی رتبه‌بندی نتایج جستجو مربوط به مکان است، به عنوان مثال فرض کنید “شرکت بازاریابی الکترونیکی در شهر تهران ” است، ظهور شرکت‌های مستقر دیگر در منطقه تهران و این به‌روزرسانی تأثیری بر سایت‌های ارائه دهنده خدمات جهانی مانند آمازون نخواهد داشت، تأثیر آن فقط بر شرکت‌ها و سایت‌هایی است که خدمات محلی ارائه می‌دهند.

مقالات مرتبط: الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟

بهبود سئو محلی

تفاوت سئو محلی با سئو کلی در چیست؟

می‌توانید سئو محلی را زیرشاخه‌ای از سئو بدانید. درحالی‌که سئو بر کسب رتبه‌های بالاتر برای صفحات سایت شما برای جستجوهای کلی متمرکز است، اما سئو محلی برای رتبه‌های بالاتر در مناطق خاص مانند شهرها یا نواحی محلی، هدف‌گذاری می‌کند. مخاطبان محلی اغلب این جستجوها را انجام می‌دهند. این جستجوها به‌ویژه برای مشاغل کوچک جالب است، چون بیشتر محصولات و خدمات را برای مخاطبان محلی ارائه می‌دهد.

برای سئو محلی چه باید کرد

اولین چیزی که باید در وب‌سایت شما وجود داشته باشد، این است که سایت شما در نتایج جستجو یک کشور خاص ظاهر شود، بدون اینکه صاحب دفتر مرکزی سایت در همان کشور باشد و می‌توانید آن را از طریق Google Maps وBing Maps به‌راحتی اضافه کنید.

آدرس شرکت یا وب‌سایت را از طریق صفحه Google Plus فعال کنید، Google کد فعال‌سازی را به آدرسی که اضافه کرده‌اید ارسال می‌کند و در مدت‌زمان کوتاهی به دست شما می‌رسد و این از کشوری به کشور دیگر بسته به‌سرعت زمان رسیدن خدمات پستی شما متفاوت است.

در صورت نرسیدن خدمات پستی، می‌توانید با Google تماس بگیرید و یکی از کارمندان برای تأیید آدرس شرکت با شما تماس خواهد گرفت.

شما باید برای پیکربندی سایت به‌صورت داخلی و خارجی برنامه‌ریزی کنید تا در نتایج جستجوی “سئو محلی” به خوبی نشان داده شود.

آنچه برای سئو محلی اهمیت دارد

درحالی‌که نقشه محلی در نتیجه جستجوی ارگانیک گوگل نشان داده می‌شود، الگوریتم‌های جداگانه به نتایج اصلی جستجو که به نقشه بستگی دارند برای رتبه‌بندی اهمیت می‌دهد. به‌عنوان تجارت محلی، این فرصت را دارید که هم‌زمان درنتیجه اصلی جستجوی ارگانیک و جستجوی وابسته به نقشه ظاهر شوید.

اگر تازه کسب‌وکار آنلاین خود را راه‌اندازی کردید، یکی از چالش‌های اصلی این است که بدانید بر روی چه جیزهایی باید وقت بگذارید تا تلاش‌های شما مؤثر واقع شوند.

محتوای محلی و محبوبیت پیوندهای محلی فاکتورهایی هستند که در الگوریتم‌های جستجوی گوگل قرار دارند، بنابراین ایجاد صفحات فرود برای هر یک از مکان‌های شما – اگر در چند مکان کسب‌وکار دارید – مهم است. نه‌تنها نام کسب‌وکار بلکه جزئیات آن مانند آدرس و تلفن را در آن قرار دهید. این امر باید در استراتژی بازاریابی محتوا و ایجاد لینک هم موردتوجه قرار بگیرد.

مهم است که توجه داشته باشید که ابزارهای سئو متمرکز بر جستجوی محلی وجود دارند که می‌توانند به شما در توسعه‌ی سئو محلی سایت کمک کنند، گسترش کلمات کلیدی گرفته تا، ایجاد نقل و قول‌ها، مدیریت لیست‌های گوگل، مشخصات تجاری و پست‌های گوگل.

محتوای سایت همان‌طور که در الگوریتم جستجوی گوگل یک عامل مهم است، عوامل مبتنی بر موقعیت مکانی را هم در خود جای می‌دهد. پس آن را عامل مهمی در موفقیت سئو محلی خود بدانید.

نکات مهم در بهینه‌سازی جستجوی محلی

برای جمع اوری اطلاعات برای جستجوی محلی موتورهای جستجو به سیگنال‌هایی مانند محتوای محلی، صفحات رسانه‌های اجتماعی، پیوندها و استنادات متکی هستند تا مرتبط‌ترین نتایج را به کاربران نشان دهند.

با سئو محلی مشاغل می‌توانند از این موارد برای قراردادن محصولات و خدمات خود در بین مشتریان محلی استفاده کنند.

در سئو محلی نکاتی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه داشته باشید. ما 10 مورد از آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

1.سایت را برای Google My Business  بهینه کنید

Google My Business به عامل اصلی سئو محلی تبدیل شده است. ازآنجایی‌که گوگل راحت‌تر است که محتوایی را که می‌تواند پشتیبانی و تأیید کند به اشتراک بگذارد، Google My Business ابزار گوگل برای آسان شدن کار گوگل است.

برای اطمینان از اینکه سایت را برای Google My Business بهینه کردید، مراحل را دنبال کنید:

  1. یک صفحه Google My Business ایجاد کنید.
  2. از پست‌های گوگل در حساب خود استفاده کنید.
  3. مشتریان خود را تشویق کنید تا نظرات را برایتان ارسال کنند.
  4. به نظرات پاسخ دهید و مکان خود را مشخص کنید.

2.در رسانه‌های اجتماعی شرکت کنید

گوگل محتوای موجود در رسانه‌های اجتماعی را اکنون از هر زمان دیگر مهم‌تر می‌داند.

اکنون که یک صفحه در Google My Business  ایجاد کردید، آن را در صفحه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید تا کاربران بیشتری شما را مشاهده کنند.

3.مطمئن شوید نام، آدرس و شماره‌تلفنتان سازگار است

باید کار را برای مخاطبان و موتورهای جستجو آسان کنید. برای انجام این کار، نام آدرس و شماره‌تلفن خود را تنظیم کنید. این مورد باید به‌عنوان تگ HTML قابل جستجو در سایت گنجانده شود.

از این اشتباه رایج که فقط شامل اطلاعات در تصویر می‌شود جلوگیری کنید. متداول‌ترین مکان برای این اطلاعات پاورقی یا سر صفحه سایت است.

4.دایرکتوری و استنادات آنلاین خود را بهینه کنید

مغایرت‌هایی مانند نبود شماره مجموعه یا شماره‌تلفن غلط می‌تواند مشکل‌ساز شود.

اگر گوگل نتواند تعیین کند که کدام اطلاعات مربوط به سایت شما درست است، ممکن است به‌هیچ‌وجه کسب‌وکار شما را در نتایج جستجو نشان ندهد.

علاوه بر این، مطمئن شوید که لیست‌های تکراری را که پیدا کردید حذف کنید.

5.یک محاسبه سئو محلی انجام دهید

سئو یک فرایند مداوم و بصری است. یک حساب سئو جامع ایجاد کنید تا مشاهده کنید سایتتان در کجا قرار دارد و برای رسیدن به اهداف خود باید بر چه چیزهایی کار کنید. محاسبه‌های سئو محلی می‌تواند موارد زیر باشد:

6.ساختار لینک داخلی خود را بهبود ببخشید

اگرچه پیوندهای خارجی مفید هستند، اما تنظیم پیوندهای داخلی هم رتبه شما را افزایش می‌دهد.

دلایل اهمیت پیوند داخلی را توضیح می‌دهیم.

از ناوبری سایت پشتیبانی می‌کند و اعتبار صفحه و قدرت رتبه گرفتن را افزایش می‌دهد.

7.URL، برچسب‌های عنوان، هدرها، توضیحات متا و محتوا را بهینه کنید

وقتی صحبت از محتوا می‌شود، هر پست جدید وبلاگ یک صفحه فهرست‌بندی شده جدید برای سایت در نظر گرفته می‌شود، یک صفحه جدید که در آن عبارت جستجوی جغرافیایی را هدف قرار می‌دهد.

هر بار که محتوا می‌نویسید، باید محتوا را برای موتورهای جستجو با استفاده از کلمات کلیدی در URL، عنوان، سرصفحه، توضیحات متا و متن مقاله بهینه کنید. اگر در تولید محتوای هدفمند محلی با مشکل روبه‌رو هستید، از موارد موفقیت‌آمیز مشتریان و مطالعات موردی استفاده کنید.

8.صفحات مکانی را به سایت خود اضافه کنید

اگر سایت فروشگاهی دارید، صفحات مکان را به آن اضافه کنید. صفحات مکانی نام، آدرس، شماره‌تلفن، ساعت کاری، توضیحات، تبلیغات و نظرات مشتریان راضی را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند.

9.محتوای محلی ایجاد کنید

تولیدکنندگان محتوا می‌توانند برای کاربران بنویسند. در حالی که نوشتن درباره موضوعات عمومی جالب است، اما گاهی لازم است درباره اخبار محلی یا صنعت خودتان بنویسید تا مخاطبان محلی را جذب کنید.

با تبلیغ صنعت محلی، اخبار و سایر مطالب آموزشی در وبلاگ خود به مقام محلی در صنعت خود تبدیل گردید.

10.اطمینان حاصل کنید سایتتان موبایل فرندلی است

جستجوی محلی و جستجو با تلفن همراه همواره دست‌به‌دست هم می‌دهند.

برخی از رایج‌ترین کارهایی که افراد با موبایل در سایت شما انجام می‌دهند، جستجوی نظرات، یافتن مسیر شما و جستجو اطلاعات تماس است.

با ایجاد یک سایت موبایل فرندلی کار را برای مشتریان خود آسان کنید.

نتیجه‌گیری نهایی:

در این مقاله بررسی کردیم Local seo چیست؟ و چگونه می‌توانیم از آن در سایت خود استفاده کنیم. 10 نکته راجع به بهبود سئو محلی سایت بررسی کردیم که امیدواریم در افزایش رتبه سایت کمکتان کند.

ویدو این مقاله

 

پادکست این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + نه =