مزایای ایجاد لینک PBN برای نویسنده ها

امروز در این مقاله به این میپردازیم که PBN چیست

PBN چیستPBN یا شبکه خصوصی وبلاگ یک روش غیر استاندارد اما بسیار موثر برای افزایش محبوبیت وبلاگ شما است. شما  به دنبال مدیریت وب سایت های امن در وردپرس از یک داشبورد یا یک طراح وب، برنامه نویس در جستجوی راه حلی برای مدیریت آسان سایت خود هستید، FLATsite امکانی را فراهم میکند که از طریق مدیریت سریع و آسانPBN،  میتواند برای تضمین سئو سایت به شما کمک کند کند. با سئو کده همراه باشید.

PBN چیست؟

به زبان ساده، PBN گروهی از وب سایت ها هستند که شبکه ای را کنترل می کنند که این شبکه نیز توسط یک ناشر نظارت می‌شود و برای بهبود رتبه بندی وب سایت در موتورهای جستجو ساخته شده است. PBN  ها از طریق ایجاد بک لینک به این موفقیت می رسند.

بک لینک یک لینک خارج از یک وب سایت به وب سایت های دیگر است و یک ابزار مهم SEO است. زیرا بک لینک یکی از معیارهایی است که موتورهای جستجو از آن برای رتبه بندی وب سایت ها استفاده می کنند. یعنی هرچه لینک شما درون سایت های خارجی یا یک صفحه وب خاص نمایش داده شود، محتوای نزدیک به محتوای شما بیشتر به نظر می‌رسد و رتبه وب سایت شما بهتر خواهد بود.

با ایجاد بک لینک در داخلPBN، می‌توانید به سرعت به بالاترین رتبه برسید و وب سایت خود را طوری ارائه دهید که درست کردن آن به صورت دستی سالها طول میکشد. حال که فهمیدیم PBN چیست به سراغ لینک سازی میرویم.

لینک سازی چیست؟

بهینه سازی موتور جستجو به معنای استفاده از استراتژی هایی است که برای افزایش بازدید وب سایت به شمار میرود. این شامل همه موارد، از استفاده هوشمند کلمات کلیدی مرتبط (قرار دادن کلمات کلیدی و تعداد دفعات) تا تعداد بازدید های خارجی به یک صفحه وب است. مورد دوم مثالی از لینک سازی است. ایجاد لینک (Link Building) مهارت مجبور کردن سایر وب سایت‌ها یا صفحات وب برای مشاهده کردن صفحه خود است.

موتورهای جستجو مانند Google، از تعداد لینک‌های صفحه شما برای تعیین ارتباط محتوای شما استفاده می کنند. در نتیجه، فهرست سازی صفحه شما و ایجاد لینک، یک روش بسیار مهم در افزایش مشاهده محتوای شما است.

 

PBN چیست

آیا می‌توانید لینک های وب سایت خود را افزایش دهید؟

به طور معمول، برای افزایش لینک زمان و تلاش بسیار زیادی لازم است. همه وب سایت ها باهم برابر نیستند و در نتیجه، همه بک لینک ها باارزش به حساب نمی آید. برای سرعت بخشیدن به موفقیت خود، شما نیاز به بک لینک های مرتبط دارید که از وب سایت هایی با محتوای مربوط به رتبه شما تهیه می شود.

یکی از راه های انجام این کارتماس گرفتن با وبلاگ نویسان در محل خود است. اگرچه این روش ممکن است خسته کننده باشد، اما راهی برای ایجاد لینک های طبیعی و افزایش بازدید است. علاوه بر این، می توانید با وب سایت های مربوطه که نویسنده افتخاری یا مهمان را می پذیرند تماس بگیرید. همکاری با دیگر تولیدکنندگان محتوا به صورت وبلاگ نویسی به عنوان مهمان به شما امکان می دهد با جلب توجه بازدیدکنندگان از وب سایت، مخاطبان خود را به حداکثر برسانید.

قدرت بازاریابی محتوای خود را به خصوص از طریق شبکه های اجتماعی دست کم نگیرید. شبکه های اجتماعی مکانی هستند که افراد همفکر می توانند موضوعات مختلفی را در آن پست کنند و راجع به مسائل مختلف بحث کنند. شما این مطلب را انتشار میدهید و مطمئناً یک گروه فیس بوک یا حتی چند هزار نفر به آن نظر میدهند.

شبکه های اجتماعی را برای گروه های مرتبط با محتوای خود جستجو کنید و یک کامنت را به وب سایت خود اضافه کنید. این، علاوه بر تکنیک های سنتی تر برای جلب توجه، می تواند منجر به ایجاد محتوا با لینک های استاندارد به صفحه شما شود. روش دیگر ایجاد بک لینک از طریق استفاده از PBN است، اما این روش بیشتر موارد غیر مطمئن به شمار میرود.

چرا PBN ها ابزاری بحث برانگیز برای ایجاد لینک محسوب می‌شوند؟

شبکه های خصوصی وبلاگ به عنوان یک روش ایجاد لینک غیر قابل اعتماد است زیرا به جای لینک های طبیعی برای افزایش رتبه بندی یک وب سایت استفاده می شود. با استفاده از گروهی از دامنه هایی که دیگر کاربرد خاصی ندارند همچنان در فهرست گوگل رتبه بالایی دارند و بنابراین دامنه ها با اعتبار بالا در نظر گرفته می شوند، به عنوان مثال PBN ها به طور مصنوعی رتبه بندی یک وب سایت را بالا میبرند. این عمل مغایر با قوانین موتور جستجو مانند الگوریتم های وب مستر گوگل است و توسط کارشناسان سئو توصیه نمیشود.

PBNها برخلاف دستورالعمل‌های Google هستند. وب‌سایت‌هایی که با این کار گرفتار می‌شوند اغلب در پایان رتبه‌های خود را در SERP از دست می‌دهند.

Google به طور دستی هر وب‌سایتی را که بخشی از PBN باشد جریمه می‌کند و باعث محو شدن آن از نتایج برتر می‌شود.

گرچه این روش روشی محبوب بود که کارشناسان بازاریابی از استفاده آن افتخار می‌کردند، اما دیگر کارآمد نیست. جامعه SEO اکنون آن را به‌عنوان یکی از تکنیک های کلاه سیاه می‌داند که باید مانند طاعون از آن اجتناب کنید.

در حقیقت برای جواب این سوال که PBN چیست، اگر الگوریتم ها تشخیص دهند که این بک لینک‌ها نتیجه PBN هستند، پنالتی می‌شوید. موتورهای جستجو می توانند در دراز مدت اقدامات دستی را انجام دهند که منجر به ساخت فهرست شود، در نهایت ضرر این عمل بیشتر از سود آن است است.

پی بی ان ها و تاثیرات مهم آنها در سئو

چگونه می‌توانم از PBN به نفع خود استفاده کنم؟

با وجود خطرات مرتبط با استفاده از PBN ها در ایجاد لینک، سودمندی آن قابل گذشت نیست. PBN ها، اگر به درستی و همراه با سایر تکنیک های SEO باشند، هنوز هم می توانند روش موثری برای بازدید از وبلاگ یا وب سایت شما باشند.

شبکه های وبلاگ خصوصی یک راه سریع و موثر برای دستیابی به رتبه های برتر در موتورهای جستجو ارائه می دهند اما تا زمانی که موتورهای جستجو متوجه لینک های غیر طبیعی نشوند. اگر در یک سطح کاملاً رقابتی اما پردرآمد کار کنید، خطر ممکن است ارزش آن را داشته باشد یا حتی لازم باشد. به عبارت دیگر، اگر می خواهید رقابت کنید، این یک ابزار ضروری است. بعلاوه، در صورت نیاز کوتاه مدت به افزایش ترافیک، می تواند مفید باشد. به عنوان مثال، در متن یک کمپین بازاریابی.

با سرمایه گذاری در زمان معمولی و تلاش در ایجاد و محتوا، می توانید خطرات ناشی از فهرست سازی را کاهش داده و از PBN ها به نفع خود استفاده کنید. PBN فقط در صورتی که موتور های جستجو آن را شناسایی کنند شبکه مضر خواهد بود. بنابراین، درک معیارهای مورد استفاده برای شناسایی آنها مهم است.

بک‌لینک یکی از قوی‌ترین عوامل رتبه‌بندی در گوگل است. آن‌ها روشی صادقانه برای صحبت با موتورهای جستجو هستند که یک صفحه وب ارزشمند است و پاسخ‌های مفیدی را ارائه می‌دهد.

PBN می‌تواند با عبور از اختیارات لینک، به وب‌سایت اصلی در افزایش رتبه خود کمک کند. انواع دامنه‌های معتبر به گوگل می‌گوید سایت اصلی قابل‌اعتماد است.

این همان چیزی است که باعث افزایش اعتبار وب‌سایت اصلی در SERPها می‌شود.

اما یک نکته را که باید به‌خاطر بسپارید این است که گوگل همیشه در جستجوی PBN است. هر وب‌سایتی که درگیر این کار شود گرفتار می‌شود و شدیداً مجازات خواهد شد و مستعد ازدست‌دادن همه رتبه‌های خود می‌شود.

بعید به نظر می‌رسد که وب‌سایتی که با پیروی از این تاکتیک‌های سیاه موفق به کسب موفقیت می‌شود، دوام زیادی داشته باشد. لینک‌سازی شبکه‌ای ممکن است برای مدت کوتاهی کار کنند، اما همه آن‌ها در طولانی‌مدت از بین می‌روند

بنابراین قسمت مهم کار ایجاد یک اکوسیستم است که به نظر می رسد ارگانیک باشد. این کار را با استفاده از سایر روش های ساخت لینک دستی برای ایجاد لینک های طبیعی به وب سایت خود انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 2 =