SERP چیست؟ آیا تا به حال با واژه‌ی SERP آشنا نشده اید؟ ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با SERP آشنا کنیم. میلیون ها صفحه در وب وجود دارد ، اما SERP ها برای بازاریابان دیجیتال اهمیتی ندارند. باسئوکده همراه باشید

SERP مخفف عبارت Search Engine Results Page (صفحات نتیجه موتور جستجو) است.

متخصصان سئو و تبلیغ کنندگان PPC برای مهمترین ملاک و مستغلات در برجسته ترین بخشهای SERP رقابت می کنند، اما رقابت شدید است و پیشرفت های فن آوری در جستجو به این معنی است که برای بازاریابان دیجیتال بیش از هر زمان دیگری مهم است که آنها می دانند جستجو چگونه است انجام دهید تا بیشتر در معرض جستجو قرار بگیرید.

SERP چیست؟وچگونه کار می کنند؟

صفحات نتایج موتور جستجو صفحاتی هستند که هنگام جستجوی آنلاین مواردی با استفاده از موتور جستجو مانند Google به کاربران ارائه می شود.

کاربر یک سوال،یا جمله کامل وارد می کند (غالباً از اصطلاحات و عبارات خاصی استفاده می شود که به عنوان کلمات کلیدی شناخته می شوند)، و موتور جستجو در چندین صفحه نتیجه می گیرد که ما آنها را SERP می نامیم.

هر صفحه نتایج موتور جستجو منحصر به فرد آن است، حتی برای سواالات جستجوی ساخته شده در همان موتور جستجو با استفاده از همان کلمات کلیدی / کلمات کلیدی مشابه.

دلیل این امر آنست که تقریباً همه موتورهای جستجو با ارائه نتایج بر اساس طیف گسترده ای از عوامل فراتر از عبارات جستجوی آنها ، مانند مکان فیزیکی کاربر ، سابقه مرور و تنظیمات اجتماعی ، تجربه را برای کاربران خود سفارشی می کنند.

دو SERP ممکن است یکسان به نظر برسد ، حاوی نتایج بسیاری از یکسان باشد ، اما اغلب تفاوت های جزئی نشان می دهد.

به دلیل آزمایشات انجام شده توسط گوگل ، بینگ و سایر ارائه دهندگان موتور جستجو برای ایجاد تجربه بصری و پاسخگویی بیشتر به کاربران ، ظاهر صفحات نتایج موتور جستجو همچنان در جریان است. این ، همراه با فن آوری های به سرعت در حال ظهور و توسعه در فضای جستجو ، به این معنی است که عملیات اسکان مجدد امروز با نمونه های قبلی متفاوت است. حال که دانستیم SERP چیست؟ به نتایج آن خواهیم پرداخت

SERPنتایج طبیعی

SERP ها معمولاً حاوی دو نوع محتوا هستند – نتایج “منظم” و “نتایج پولی”. نتایج منظم لیستی از صفحات وب است که در نتیجه الگوریتم موتور جستجو ظاهر می شوند. متخصصان سئو ، معروف به سئو ، در بهینه سازی محتوای وب و وب سایت ها برای رتبه بندی بالاتر در نتایج جستجوی منظم تخصص دارند.

لیست کردن ارگانیک SERP در واقع لیست های طبیعی هستند که توسط موتورهای جستجو بر اساس دنباله ای از متریک ها که مشخص کننده ارتباط آن ها با موضوع جستجو شده هستند، ایجاد می شوند. صفحات وبی که امتیاز قابل قبولی در تست های الگوریتمی موتورهای جستجو می گیرند در این صفحه دیده می شوند. این الگوریتم ها معمولاً بر اساس فاکتورهایی مانند محتوای صفحه، قابل اعتماد بودن سایت، فاکتورهای خارجی مانند بک لینک ها، شبکه های اجتماعی، اخبار، تبلیغات و غیره بستگی دارند.

هر صفحه از نتایج موتور جستجو معمولاً دارای ۱۰ رتبه ارگانیک است. صفحاتی که در صفحه اول نتایج هستند از بقیه مهم تر هستند چرا که ۹۱ درصد از نرخ کلیک یک جستجوی مشخص را به خود اختصاص می دهند.

انفورماتیک

جستجوهای اطلاعاتی به مواردی گفته می شود که کاربر امیدوار است بتواند اطلاعات مربوط به یک موضوع خاص مانند آبراهام لینکلن را پیدا کند.

منطقی است که تبلیغات یا انواع دیگر نتایج پولی را مانند این مورد در SERP قرار ندهید ، زیرا پرس و جو جستجوی “آبراهام لینکلن” از نظر تجاری بسیار کم است. اکثر قریب به اتفاق محققانی که از این سوالات جستجو استفاده می کنند به دنبال خرید چیزی نیستند.

بنابراین نتایج اطلاعاتی فقط در SERP نشان داده می شود.

سوالات جستجو و مرور

آنها کسانی هستند که کاربر امیدوار است بتواند یک وب سایت خاص را از طریق جستجو پیدا کند. این ممکن است در مورد افرادی باشد که به دنبال یک وب سایت خاص هستند یا سعی در یافتن وب سایتی دارند که آدرس اینترنتی آنها دیگر نمی توانند به خاطر بسپارند یا نوع دیگری از هدف ناوبری.

جستجوهای معامله

مواردی که نتایج پرداخت شده به احتمال زیاد در SERP نشان داده می شود. جستجوی معامله دارای هدف تجاری بالایی است و سوالات جستجو که منجر به معاملات مالی با SERP می شود می تواند شامل کلمات کلیدی مانند “خرید” و اصطلاحات دیگر باشد که نشان دهنده تمایل شدید به خرید است.

SERP: نتایج پولی

بر خلاف نتایج عادی، نتایج پولی به نتایجی گفته می شود که برای مشاهده توسط تبلیغ کننده پرداخت شده است. در گذشته ، نتایج پولی تقریباً منحصراً محدود به تبلیغات متنی کوچکی بود که معمولاً در بالا و در سمت راست نتایج آلی نشان داده می شدند. امروزه ، نتایج پولی می تواند انواع مختلفی داشته باشد ، و ده ها قالب تبلیغاتی وجود دارد که به تبلیغ دهندگان پاسخ می دهند.

رتبه بندی سیگنال ها و الگوریتم های جستجو

نتایج ارگانیک / عددی لیستی هستند که توسط موتور جستجو براساس تعدادی فاکتور نمایه شده اند که به آنها “سیگنال های رتبه بندی” نیز می گویند.

به عنوان مثال ، الگوریتم جستجو که توسط گوگل مورد استفاده قرار گرفته است شامل صدها فاکتور طبقه بندی است ، و گرچه هیچ کس خارج از گوگل دقیقاً نمی داند آنها چیست ، برخی از آنها مهم تر از بقیه هستند.

در گذشته ، کوکی سایت – تعداد پیوندهای خارجی که از وب سایت های دیگر به یک وب سایت یا صفحه وب خاص پیوند می یابند – یک سیگنال مهم برای رتبه بندی بود.

هنوز کاملاً مصداق دارد (به همین دلیل ویکی پدیا به طور برجسته ای در نتایج ارگانیک بسیاری از نمایش داده می شود) ، اگرچه جستجوها با چنان سرعتی پیش می روند که سیگنال های رتبه بندی که زمانی برای الگوریتم جستجو بسیار مهم بودند ، امروزه چندان مهم نیستند و امروزه از اهمیت کمتری برخوردار هستند ، که دلیل ناامیدی مداوم شرکت ها و افرادی است که به عنوان بهینه ساز موتور جستجو در وب سایت کار می کنند.

بهینه سازی SEO

همانطور که از نام آن مشخص است ، بهینه سازی موتور جستجو عملی بهینه سازی وب سایت ها و صفحات وب برای کشف در موتورهای جستجو است ، و در نتیجه ، سایت شما در صفحات نتایج موتور جستجو برجسته تر می شود.

مقالات مرتبط: تگ H1 چیست وچرابرای سئوسایت مهم است.

این امر از طریق ابزارهای مختلف ، از آنچه به عنوان “SEO در صفحه” شناخته می شود تا “خارج از صفحه” به دست می آید.

جستجوگرها در صفحه

سئو در صفحه به بهترین روشهایی اطلاق می شود که سازندگان محتوای وب و دارندگان سایت می توانند از آنها اطمینان حاصل کنند تا کشف محتوای آنها را به راحتی انجام دهند.

این شامل ایجاد فراداده دقیق صفحه (داده های مربوط به داده ها) برای هر صفحه و عناصری مانند تصاویر ، استفاده از URL های استاتیک منحصر به فرد ، درج کلمات کلیدی در عنوان ها و زیرعنوان های مربوطه و استفاده از کدهای HTML تمیز است.

سئو یا صفحه خارجی

بر خلاف تکنیک های SEO درون صفحه ای ،SEO خارج از صفحه به استراتژی هایی اشاره دارد که سایت را به طور کلی تحت تأثیر قرار می دهند.

مقالات مرتبط: آموزش لینک سازی برای افراد مبتدی.

تکنیک های معروف SEO خارج از صفحه شامل ایجاد لینک و به اشتراک گذاری، نشانک های اجتماعی ، بازاریابی محتوا و ارسال به فهرست ها و فهرست های موتور جستجو و ایجاد انجمن ها و گروه ها در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی است.لینک سازی داخلی در سایت

صفحه نتایج PPC و موتور جستجو

بر خلاف سئو ، بازاریابی پرداخت به ازای هر کلیک فقط به سرمایه گذاری در بودجه تبلیغات شما برای کسب موقعیت برجسته در صفحات نتایج موتور جستجو متمرکز است. با این حال ، این ساده نیست که فقط پول بیشتری را در یک کمپین بیفزایید – تبلیغ کنندگان باید در مورد دستیابی به اهداف خود استراتژیک فکر کنند.

جستجوی پرداخت شده به عنوان حراج کار می کند. تبلیغ کنندگان برای کلمات کلیدی مرتبط با مشاغل خود پیشنهاد می دهند که می تواند تبلیغات آنها را هنگام جستجوی کاربران برای این اصطلاحات تحریک کند طیف گسترده ای از عوامل تعیین می کند که تبلیغ شما در کجا ظاهر می شود.

 

ما طبق گفته های SERP تصمیمات مهمی می گیریم، تصمیماتی که بودجه ما را تحت تاثیر خود قرار می دهند. اما احتمالاً مدتی است که می دانیم مشکل بزرگی در زمینه صفحه نتایج موتورهای جستجو وجود دارد و آن مشکل، شخصی سازی است. دیگر جستجوی ملی وجود ندارد، و در واقع خیلی وقت است که وجود ندارد. ما این موضوع را می دانیم و راه های مختلفی را برای حل کردن این مشکل امتحان کرده ایم.

برخی از تبلیغات ممکن است بالاتر از نتایج جستجو طبیعی باشد ، در حالی که برخی دیگر در سمت راست نتایج منظم آلی ظاهر می شوند.

برخی از تبلیغ کنندگان تصمیم می گیرند تبلیغات خود را فقط به جستجوی تلفن همراه محدود کنند ، در حالی که دیگران نتایج تلفن همراه را به طور کامل حذف می کنند. برخی از تبلیغات حاوی برنامه های افزودنی هستند و برخی دیگر این موارد را ندارند.

 

مانند سئو ، جستجوی پولی یک موضوع پیچیده است ، اما تاکنون ، فقط بخاطر داشته باشید که جستجوی پولی بر روی بهینه سازی تبلیغات متمرکز است تا آنجا که ممکن است به طور برجسته در SERP نمایش داده شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هفده =