الگوریتم EAT چیست: بخشی از یک راه طولانی برای تعیین رتبه‌بندی سایت‌های ارائه شده در به‌روزرسانی‌های جدید Google 2021 است. با سئوکده همراه باشید

اگرچه هر روز گوگل تغییر می‌کند، اما تغییرات و به‌روزرسانی‌های عمده‌ای وجود دارد که بر استراتژی سایت تأثیر می‌گذارد.

این الگوریتم جدید مانند الگوریتم‌های قبلی گوگل سروصدایی ایجاد نکرده، اما پیامدهای مهمی دارد که باید به‌عنوان یک نویسنده آن‌ها بدانید و برای جلب بازدید از موتورهای جستجو استفاده کنید.

الگوریتم EAT دقیقاً چیست؟

این الگوریتم جدیدی نیست از آگوست 2018 معرفی شده است. در آن زمان، بسیاری از سئوکاران با نوساناتی در رتبه‌بندی خود توسط Google مواجه شدند. علاوه بر این‌، گوگل اعلام کرد که یک به‌روزرسانی عمده‌ای انجام داده است.

 

پس از این به‌روزرسانی چه اتفاقی افتاد؟

پس از این به‌روزرسانی، ترتیب صفحات YMYL تغییر کرد. اگر قبلاً نام YMYL را نشنیده‌اید، تنها نیستید. این مخفف پول یا زندگی شما است و اصطلاحی است که Google برای صفحاتی استفاده می‌کند که ممکن است بر خوشبختی، سلامتی، ثبات مالی یا امنیت کاربران تأثیر بگذارد. در واقع، این به‌روزرسانی تأثیر زیادی در سایت‌ها و صفحاتی که در این گروه قرار می‌گیرند، داشت.

برخی از مدیران وب‌سایت‌ها تغییرات زیادی را در ترافیک روزانه و ماهانه موتورهای جستجو به سایت‌های خود مشاهده کرده‌اند تا بتوانید تأثیر الگوریتم EAT گوگل را در سایت‌ها مشاهده کنند.

نام EAT از کجا آمده است؟

متخصصان سئو این الگوریتم را EAT می‌خوانند که مخفف عبارت:

 

دستورالعمل‌های الگوریتم EAT چیست

مطمئناً سؤال شما این است که برای جلوگیری از کمبود بازدید و تحت تأثیر قرارگرفتن سایت شما توسط نتایج موتور جستجو، چه کاری باید انجام دهید؟ یا اگر این اتفاق برای شما افتاد، چه کاری باید انجام می‌دهید تا به حالت عادی برگردید؟ در زیر، ما به این دو سؤال پاسخ خواهیم داد

مطالب مرتبط: وظایف اصلی الگوریتم پاندا چیست؟ آموزش کامل آلگوریتم پاندا

به کاربران سایت خود اهمیت دهید

استفاده از روش‌ها و ترفندهای مختلف برای رفتن به صفحه اول گوگل بسیار جالب است. اما اولین اولویت شما نباید ایجاد استراتژی‌های تکراری و منفرد برای ایجاد ترافیک رایگان یا کسب رتبه بالا در Google باشد. گوگل همه این کارها را برای بهبود روند جستجو برای کاربران انجام می‌دهد. گوگل می‌خواهد مرتبط‌ترین و باکیفیت‌ترین نتایج را به کاربر نمایش دهد و این نشان می‌دهد که Google احترام زیادی برای کاربران قائل است و به آنها اهمیت می‌دهد. در واقع، کار شما باید ابتدا همان باشد، پس از آن می‌توانید در مورد ترفند جستجوگرها جست‌وجو کنید.

برای رسیدن به این هدف، اولین کاری که باید انجام دهید این است که به کاری که انجام می‌دهید فکر کنید. اگر سایت، محصول یا خدمات بسیار خوبی داشته باشید، در آخر همه در پیوندها، نظرات و هزاران چیز دیگری است که موتورهای جستجو، از جمله Google، برای ارزیابی کیفیت محتوا استفاده می‌کنند. از طرف دیگر، اگر خواسته‌ها و نیازهای کاربران را نادیده بگیرید، هزاران مشتری خود را از دست خواهید داد. حتی اگر از بهترین تکنیک‌های سئو استفاده کنید؛ بنابراین هر روز، اولین کاری که باید انجام دهید این است که سایت خود را بررسی کنید و ببینید آیا هرزنامه، اسکریپت‌های آزاردهنده و هر چیز مضر برای کاربران وجود دارد یا خیر. این اولین قدم در تفکر درباره الگوریتم EAT گوگل است.

صفحه “درباره ما” وب‌سایت خود را بهبود ببخشید

 

 

نکته بسیار مهم دیگر برای گوگل این است که چه کسی مسئول اطلاعات موجود در سایت است؟ این برای کاربران نیز مهم است. فرقی نمی‌کند که صفحه “درباره ما” را در سایت خود داشته باشید. مهم این است که سایت خود را ارائه دهید و سعی کنید هویت خود را به کاربران نشان دهید تا بتوانید اعتماد آنها را جلب کنید. در این صفحه می‌توانید از موارد زیر استفاده کنید:

الگوریتم Google EAT کاملاً با کیفیت سایت مرتبط است!

هر وب‌سایتی که بخواهد در موتورهای جستجو رتبه خوبی کسب کند باید از اصول SEO در همه زمینه‌ها پیروی کند. به الگوریتم‌های Google توجه ویژه‌ای داشته باشید و دستورالعمل‌های آنها را دنبال کنید. الگوریتم Google EAT نیز از این قاعده مستثنی نیست. به‌خصوص سایت‌های YMYL

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 14 =