هر صفحه یا پست می‌تواند چندین عنوان داشته باشد. <H1> تگ HTML است که معمولا برای به عنوان یک صفحه و یا پست استفاده می‌شود وآن راهدر برای اولین باردریک صفحه قابل مشاهده است. قالب بندی <h1> معمولاًبا بقیه برچسب‌های سرصفحه موجود دریک صفحه متفاوت است <h2>، <h3> ، h4>>
در این پست، شما یاد می‌گیرید که برچسب <H1> چیست، چرا برای SEO مهم است و چگونه می توان یک برچسب هدر نوشت که هم SEO باشد و هم کاربر پسند.

سرفصل‌های مقاله:

تگ H1 چیست؟

برچسب <H1> HTML اولین برچسب هدر است که در یک صفحه قابل مشاهده است. برای عنوان صفحه یا پست استفاده می شود. هنگام مشاهده در کدHTML ، مقدار H1 در برچسب <h1> </h1> قرار داده می شود. برای برجسته سازی متن، برچسب H1 معمولاً متفاوت از بقیه برچسب های صفحه قالب بندی می شود.
به مثال زیر توجه کنید.
برچسب H1 دارای ارزش “SEO On-Page” است و هنگام مشاهده در HTML به این شکل است<h1>On-Page SEO</h1>
آسان ترین راه برای درک استفاده از برچسب H1 این است که تصور کنید در حال نوشتن طرح کلی یک سند بزرگ هستید. عنوان اصلی سند شما <H1> نقاط اصلی شما <H2> وزیرشاخه های<H3>شما خواهد بود.

عنوان H1 برچسب H1
یکی ازمهمترین عناصر برای اهداف SEO ،  عنوان (<title> </title>) است ونباید با برچسب H1 اشتباه گرفته شود. بیایید درزیرببینیم که این دوباهم چه تفاوتی دارندوچرا شما باید مراقب باشید.

تگ H1 در وب

تفاوت اصلی دوعبارتند از:

مقالات مرتبط: عوامل بهبود رتبه وب سایت‌ها با موتورهای جستجو

چرا تگ H1 برای سئومهم است؟

یکی از پیچیده ترین وظایف موتورهای جستجودرک معنای یک صفحه است. برای اینکه بتوانند این کار را به کارآمدترین و سریعترین روش انجام دهند، آنها ازداده های سیگنال‌های مختلف استفاده می کنند. یکی از آن سیگنال ها عنوان صفحه ودیگری برچسب H1 است.

هنگام خریدن محتوای یک صفحه، عنکبوت های موتورجستجوکد HTML رامی خوانندوسعی می کنند مشخص کنند کدام جملات دربرچسب های عنوان<h1>،h2> >وغیره قرار دارند.
آنها این موارد را نشان دهنده محتوای صفحه می دانند. بنابراین، بااستفاده از کلمات کلیدی در برچسب H1 خود، به موتورهای جستجوکمک می کنیدتا درک کنند صفحه شما چیست.
دلیل دیگراهمیت عناوین برای سئواین است که باعث می شود کاربران بتوانند از طریق صفحه راحت تر شوند.
کاربربا نگاهی به برچسب H1 می تواند با یک نگاه ببیند که صفحه به چه معناست. بقیه عناوین نکته مهمی را در اختیار کاربران قرار می دهند که درهربخش چه انتظاراتی دارند.

H1 برترین روش‌های SEO Tag

اکنون که نظریه برچسب های h1 در پشت ما قراردارد، بیایید ببینیم چگونه عناوین خوبی برای مقالات یا به طور کلی محتوای صفحه خود بنویسیم.

برچسب H1 باید با عنوان صفحه یکسان یا کمی متفاوت باشد

تگ H1 در سئو

 

در اکثر موارد، عنوان صفحه وبرچسب h1 یکسان هستند. این بدان دلیل است که سیستم مدیریت محتوا (مانند وردپرس) ازاین طریق پیکربندی شده است.
این کاملا خوب است.
به عنوان یک دستورالعمل کلی، عنوان صفحه و تگ H1 را یکسان یا نزدیک به هم نگه دارید. گوگل موارد زیر را توصیه می‌کند: صفحه و H1 بهترین روشهای جستجوگرها.
عنوان صفحه تکنیک های “SEO On-Page” است در حالیکه برچسب H1 “SEO On-Page” است.
عنوان صفحه توصیفی بیشتری دارد زیرا در SERPS نشان داده شده است اما برای عنوان صفحه چیزساده تری می‌خواستم.

چگونه عنوان h1 وصفحه دیگری ارائه دهیم

دربالا اشاره کردم که بیشترزمینه‌ها وسیستم عامل‌های توسعه وب به گونه‌ای پیکربندی شده‌اند که برای عنوان صفحه و تگ H1 ازهمان مقداراستفاده می‌کنند واین معمولاً همان چیزی است که شما به عنوان یک صفحه یا پست تعیین می‌کنید.
اگر می‌خواهیدآن را تغییردهید ومقادیرمختلفی دارید، می‌توانید کد HTML خود را ویرایش کنید یا اگر در وردپرس هستید می‌توانید ازافزونه‌ای مانند: Yoast SEO استفاده کنید.

مقالات مرتبط: 3 راه ساده برای ایجاد لینک با تصاویر

ازکلمات کلیدی درعناوین خوداستفاده کنید

توصیه می شودازکلمات کلیدی درعناوین خود استفاده کنید. همانطور که در آموزش سئومن برای مبتدیان توضیح داده شده است، کلمات کلیدی بایدهم درعنوان موجود باشد.
اگر عنوان دیگری راانتخاب کرده اید، می توانید ازکلمه کلیدی اصلی خود درعنوان وازکلمه کلیدی مرتبط در H1 استفاده کنید.
البته، این بدان معنا نیست که شما بایدازمرزعبور کرده وشروع به ایجاد عناوین پرازکلمات کلیدی کنید.بر اساس نتایج تحقیق درموردکلمات کلیدی خود، می توانید از کدام کلمات کلیدی استفاده کنید.
به عنوان یک قاعده کلی، کلمات کلیدی دم بلند نامزدهای خوبی برای استفاده در H1 و سایر عناوین هستند.

از عناوین بسیارطولانی استفاده نکنید

از عناوین بسیارطولانی استفاده نکنید

عنوان های خود راخیلی طولانی نکنید.ازعناوین کوتاه اما توصیفی استفاده کنید. از همان دستورالعمل های طول صفحه استفاده کنید یعنی کمتر از 65 نویسه. اگر لازم است توضیحات طولانی‌تری ارائه دهید، می‌توانید ازعنوان کوتاه وسپس متن پرنگ برای ارائه اطلاعات بیشتر همانطور که درمثال زیر از Google AdSense نشان داده شده است، استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که تگ H1 شما قابل مشاهده است و از دید کاربران پنهان نیست

بسیاری از تم‌های وردپرس دارای برچسب h1 در HTML صفحه هستند اما آنها آن را (با استفاده از CSS) برای کاربران پنهان می‌کنند. این روش سئو خوبی نیست. بررسی کنید که موضوع شما از برچسب H1 به درستی خارج شده و در صفحه قابل مشاهده باشد.

سبک H1 خود را متفاوت از بقیه عناوین قرار دهید

h1 خود را برجسته کنید. حروف را ازبقیه متن وعنوان‌ها بزرگتر کنید.

سبک H1 خود را متفاوت از بقیه عناوین قرار دهید

ازعناوین به صورت سلسله مراتبی استفاده کنید

دربالا ذکر کردم که شما باید همانند نوشتن طرح کلی برای یک کتاب یا سند بلند مدت به عناوین نزدیک شوید. آنچه برای سئو مهم است داشتن برچسب‌های شما به صورت سلسله مراتبی است درغیراین صورت می توانید موتورهای جستجووکاربران را گیج کنید.
به عبارت دیگر، <h1> شما باید بالای کد HTML و بقیه موارد<h2>، h3 وغیره) باشد تا به ترتیب آنها را دنبال کنید.

عناوین به صورت سلسله مراتبی

در هر صفحه فقط از یک تگ H1 استفاده کنید

بهترین روشهای جستجوگرها نشان می‌دهد که باید فقط یک برچسب h1 در هر صفحه وجود داشته باشد. این به این دلیل است که منطقی تراست وهدف شما این است.
در مواردی که در نهایت با داشتن چندین برچسب h1 دریک صفحه مواجه شدید، این پایان جهان نیست. اگر می توانید شرایط را اصلاح کنید، آن را انجام دهید، در غیر این صورت، آن را به حال خود رها کنید.

تگ H1 باید باهدف کاربرمطابقت داشته باشد

هنگام نوشتن تگ H1 ، قصد کاربر را فراموش نکنید. اگراین مورد با انتظارات کاربر مطابقت ندارد، ممکن است وی حتی بدون خواندن مطالب، وب سایت شما را ترک کند. اگراین اتفاق بیفتد، شما نه تنها مشتری یاخواننده بالقوه خود را از دست می‌دهید، بلکه برای سئو شمانیز ضرر دارد.
این رفتار کاربران دربازدید از یک وب سایت وسپس بازگشت به نتایج جستجوبه دلیل عدم رضایت، به عنوان ” چسبندگی پوگو” شناخته می‌شود و می‌تواند دربلند مدت بر رتبه شما تأثیر منفی بگذارد.
اطمینان حاصل کنید که h1 شما آنچه را که انتظار دارند درصفحه ببینند به کاربران می‌دهد.

نمونه‌های از تگ H1

عنوان سربرگ h1 برای کاربران بهینه شده است، در حالی که عنوان صفحه کوتاه ترومناسب سئو است. تگ H1 با عنوان صفحه متفاوت است.
برای مارک های شناخته شده، (برای صفحه اصلی) می تواند با نام تجاری مطابقت داشته باشد در حالی که عنوان صفحه می تواند شامل کلمات کلیدی باشد.

مقالات مرتبط: 8 افزونه کاربردی سئو برای انالیز حرفه‌ای وب سایت‌ها

در مورد تگ‌های h2،h3و h4 چطور؟

برای جلوگیری ازهرگونه سردرگمی، بگذارید چیزی را پاک کنم. تمام اصول توضیح داده شده در بالا برای همه برچسب های هدر و نه فقط H1 قابل استفاده است.

علاوه بر این، لطفا به موارد زیر توجه داشته باشید:

هنگامی که برچسب‌های دیگرمانند: پررنگ یا مورب مناسب ترهستندازبرچسب های عنوان استفاده نکنید.
دراستفاده ازعنوان ها زیاده روی نکنید. ازعناوین مورداستفاده درساختار، اهداف پیمایش وبرای سهولت درخواندن محتوای صفحه استفاده کنید.
نیازی نیست که ازهمه انواع عنوان دریک صفحه استفاده کنید. بسته به طول و نوع محتوای خود، می‌توانید h1 و فقط h2 داشته باشید. همیشه تعادل بین استفاده ازعناوین وسایر عناصر قالب بندی بهترین روش است.

تگ‌های عنوان HTML چیست؟

درHyperText Markup Language (HTML) زبانی که برای نمایش صفحات وب در یک مرورگر استفاده می‌شود (صرف نظر از بستر CMS)، برچسب‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانند برای ایجاد عنوان در یک سند استفاده شوند.
این بسیار شبیه ایجاد عنوان در Microsoft Wordاست. وقتی می‌خواهید متن یاجمله خاصی برجسته شود، می‌توانید سبک آن راعنوان 1،عنوان2 وغیره قرار دهید.
عنوان‌های یک سند Word می‌توانند برای تجزیه یک سند درقسمت‌های مختلف و یا به عنوان راهنما برای ایجاد فهرست مطالب استفاده شوند.
به طور کلی، با تقسیم یک سند بزرگ به قطعات کوچکتر، خواندن یک سند را آسان تر می‌کنند، هر قسمت دارای عنوانی است که دارای قالب بندی متفاوت (متن بزرگتر، پررنگ و غیره) نسبت به بقیه سند است.
برچسب‌‍‌های عنوان HTML به همان روش کار می‌کنند.
هنگامی که یک جمله را در ویرایشگر وردپرس برجسته می‌کنید و آن را روی عنوان 1 تنظیم می‌کنید، کد به کد زیر در HTML اضافه می‌شود:
<h1>This is an H1 heading</h1>
این به مرورگر می‌گوید که آن جمله را به سبک دیگری (تعریف شده توسط کلاس های CSS) از موضوع شما قالب بندی کند.
وقتی عنوان را H2 یا H3 قرار می دهید ، HTML به زیر تغییر می‌یابد:
<h2>This is an H2 heading </h2>
<h3>This is an H3 heading </h3>
بنابراین، برچسب‌های عنوان HTML قطعاتی از کد HTML هستند که برای تعیین سرفصل های یک صفحه استفاده می شوند.

تگ‌های عنوان HTML چیست؟

تگ‌های عنوان HTML چیست؟

 

برای بهبود سئو سایت خود چه کاردیگری می‌توانید انجام دهید؟

سئو، که یکی از مولفه‌های component بازاریابی موتور جستجو است، ارائه تجربه‌ای عالی به کاربران است ویکی ازاینکاربران موتورجستجو است که به نوبه خودسعی درارائه بهترین تجربه برای کاربران خود دارد.
معمولاً باسئو می‌توانید بسیاری ازموارد کوچک را اصلاح کنید که به نظرمستقل چندان مهم به نظر نمی‌رسند، اما اگر باهم ترکیب شوند می‌توانند رتبه بندی جستجوی شما را بهبود ببخشند.
بنابراین، علاوه بر بهینه سازی برچسبh1، در اینجا لیستی از موارد دیگر برای موفقیت در جستجوگرها وجود دارد.

سئو فنی را مرورکنید و اطمینان حاصل کنید که موتورهای جستجو بدون هیچ مشکلی می‌توانند به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند، آن را خزنده و نمایه کنند.
پیکربندی وب سایت خود برای استفاده از URL های دوستانه SEO برای پست ها و صفحات خود
ایجادوب سایت های باکیفیت بالاوتجربه ای عالی رابرای کاربران فراهم می‌کند
نوشتن محتوای دوستانه با کیفیت بالادر زمینه سئوکه ارزش زیادی برای کاربران دارد
اتصال مطالب خودبه یکدیگر با استفاده از پیوندهای داخلی برای ایجاد وب کوچک خود، کشف آسانتر صفحات بیشتر از وب سایت شما را برای کاربران آسان می‌کند.
وب سایت خود را با استفاده از روشهای محکم و با هدف گرفتن لینک از وب سایتهای دیگر در اینترنت تبلیغ کنید (این به عنوان ایجاد لینک طبیعی نیز شناخته می‌شود.

نتیجه گیری:

تلاش های شما درزمینه جستجوگرها بابهینه سازی برچسب H1 آغاز و پایان نمی‌یابد. بهینه سازی عناوین، این یکی ازکارهای است که باید انجام دهید اما قطعاً پایان آن نیست.
برخلاف سایر عوامل SEO، برچسب h1 چیزی است که می‌توانید کنترل کنید و اگر به درستی بهینه شود می‌تواند در رتبه بندی شما تفاوتی ایجاد کند.
اگرازآنچه دربالاخوانده‌اید احساس اطمینان می‌کنید، قدم بعدی انجام H1 Audit دروب سایت خودوشناسایی h1 های است که باید بهینه شوند.
ابزارهایی مانند: SEMRUSHمی توانند کارشمارا بسیارآسان کنند، زیرا آنها می‌توانند مشخص کنند که کدام صفحات هیچ برچسب h1 مشخص ندارند، کدام صفحه‌ها دارای برچسب‌های تکراری h1 هستند، وهمچنین به شما توصیه می‌کنند که چگونه آنها را بهینه کنید.

 

منبع: reliablesoft

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 3 =