آیا این سوال برای شما پیش آمده است که آیا شما باید تولید محتوا انجام بدهید یا اینکه به خاطر سئو وب سایت بک لینک بیشتری بزنید؟

سوال دائمی اکثر دارندگان وب سایت که به طور خاص می‌پرسند، این است که بین بک لینک و تولید محتوا کدام برای شروع انتخاب کنیم؟  کدام یک برای افزایش بازدید وب سایت مفیدتر خواهد بود؟ با سئو کده همراه باشید

پاسخ بسیار ساده است، بروید بر روی تولید محتوا کار بکنید

اگر به تازگی یک وبسایت را راه اندازی کرده‌اید، برای بهبود موتور‌های جستجو و افزایش بازدید از وبسایت باید تولید محتوا انجام دهید و در ادامه به لینک دهی داخلی و خارجی بپردازید شما تصور کنید از بهترین سایت بک لینک گرفته‌اید ولی تولید محتوا خوبی برای وب سایت انجام ندادید این باعث می‌شود که ترافیک کمتری رو از سویی موتور‌های جستجو دریافت بکنید.

محتوا یکی روش‌های ارتباط مردم است

دلیل دوم اینکه گفته می‌شود انتخاب محتوا از بک لینک مهمتر است، این است که برای ارتباط طبیعی وب سایت با کابر نیاز محتوا با ارزش می‌باشد که جذابیت برای کاربر داشته باشد.

با ایجاد مقالاتی با اطلاعات دقیق و درست، ارائه مطالب ارزشمند یا محتوای پرطرفدار، یا به اشتراک گذاری داده‌‌ها و تجزیه و تحلیل‌ها، یا ارائه درس‌های خاص در هر زمینه تخصصی، یا صرفاً ارائه روش‌هایی برای حل مراحل بازی‌های ویدیویی یا معماها، بنابراین دلیلی ایجاد کرده‌اید برای کاربر که جذب وبسایت شما بشود.

محتوا موضوع صفحات وب سایت را مشخص می کند

بک لینک‌ها همیشه موضوعات مرتبط به صفحه را مشخص نمیکنند، اما بک لینک‌ها اشاره‌ای به آنچه ممکن است در صفحه وجود داشته باشد نشان‌ می‌دهد، هنگامی که از کلمات کلیدی با ارزشی استفاده کرده باشید. همچنین محتوای با کیفیت می‌تواند عامل ایجاد بک لینک باشد.

با این حال شما باید ترکیبی از انواع بک لینک داشته باشید از جمله

1 – کلمات کلیدی ، پیوندهای نام تجاری

2 – nofollow ، dofollow

3 – اخبار و رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ نویسان و تولیدکنندگان محتوا، نظرات … و غیره

مقاله را بخوانید: آموزش لینک سازی برای افراد مبتدی

محتوا به زیر ساخت وب سایت کمک می کند

تولید محتوا می‌تواند از طریق لینک دهی داخلی با یکدیگر به ایجاد ساختار وب سایت کمک کند. این با کسب رتبه متفاوت است، که فقط برای سئو انجام می‌شود.

با ایجاد یک ساختار پیوند داخلی طبیعی بین مقالاتی که تولید می‌کنید. سعی دارید افراد را به سمت منابع مختلف و گزینه‌های متنوعی مفید جهت مقایسه هدایت کنید و به نتیجه مطلوبی برای آنها و خود برسید.

این به بازدیدکنندگان وب سایت، عنکبوت‌ها و ربات‌های موتور جستجو کمک می‌کند تا مهمترین صفحات و موضوعات موجود در وب سایت را کشف کرده و ماهیت محتوایی را که به صورت طبیعی ارائه می‌دهید. درک کنند.

نتیجه گیری استفاده از بک لینک یا محتوا

بک لینک‌ها مهم هستند و به شما کمک می‌کنند در موتورهای جستجو رتبه بندی بالاتر و بهتری داشته باشید.

اما محتوا مهم است و در همه کانال‌های بازاریابی الکترونیکی، از تبلیغات رپورتاژ یا پرداخت به ازای هر کلیک گرفته تا سئو و سپس باعث افزایش بازدید و تعامل کاربران در وب سایت می‌شود.

مقاله را بخوانید: عوامل بهبود رتبه وب سایت‌ها با موتورهای جستجو

شما اگر بخواهید از بین این دو گزینه یکی را انتخاب کنید کدوم رو تو اولویت قرار میدید، من که محتوا را انتخاب کردم. نظراتتون رو با ما به اشتراک بزارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.