این مقاله ابتدا قصد داریم پاسخ دهیم moz beta چیست و سپس عملکرد Moz Beta را بازگو کنیم. در ماه May سال 2020، گوگل الگوریتم‌های جدید خود را فعال کرد تا سایت‌ها از سئو به­ره‌مند شوند. گوگل در حال معرفی یک ویژگی است تا به جستجوگرها کمک کند سایت‌های خود را سریع و امن نگه دارند. با سئوکده همراه باشید تا عملکرد ماز در نسخه بتا را بررسی کنیم.

این مجموعه شامل تجزیه و تحلیل انبوه (در تلفن همراه و دسک­تاپ)، از سه معیار Core Web Vital است که قرار است ماه آینده در به‌­روزرسانی صفحه تجربه کاربر Google قرار گیرند.

در این پست، ما از پشت پرده Core Web Vitals رونمایی می­‌کنیم و اینکه چگونه ابزارهای جدید Moz به شما کمک می­‌کنند تا مشکلات عملکرد صفحه را در صورت بروز، ردیابی و برطرف کنید.

نسخه بتا چیست؟

در تکنولوژی، بتا معمولاً مرحله‌ای از توسعه محصول است که طی آن یک ویژگی راه‌اندازی و آزمایش می‌شود. در ماز ما از بتا استفاده می‌کنیم تا به ما در تأیید ویژگی‌ها و ابزارهای جدید قبل از راه‌اندازی کمک کند. با انتشار نسخه آزمایشی یک ویژگی یا ابزار جدید، می‌توانیم از کاربران بخواهیم آن‌ها را امتحان کنند و به ما اطلاع دهند که چه چیزی در گردشکار کم است تا ما اشکالات احتمالی موجود در کد را بررسی کنیم.

این امر ما را قادر می‌سازد تا با اطمینان بیشتر گزینه‌هایی باکیفیت بالاتری را در اختیار کاربران قرار دهیم و به‌روز رسانی‌هایی با تغییرات بیشتری را در مجموعه ابزارهای خود راه‌اندازی کنیم. همچنین به ما این امکان را می‌دهد تا به‌روزرسانی‌ها را با سرعت بالاتری منتشر کنیم، بدین ترتیب می‌توانیم سریع‌تر بازخورد دریافت کنیم تا آن ها را در کارهای آینده بتا اعمال کنیم.

ماز در بتا چگونه است؟

اگر به رتبه بندی سالم و مطمئن اهمیت می­‌دهید، باید به Core Web Vital و به طور کلی معیارهای عملکرد نیز اهمیت دهید. به همین ترتیب، این یکی از موارد فنی است که به دانش کامل سئو نیاز دارد، دقیقاً مانند نمونه‌های قبلی آن در دوستی موبایل و HTTPS.

احتمالاً از به‌روزرسانی الگوریتم گوگل که شامل Core Web Vitals  به‌عنوان یک عامل رتبه‌بندی است، آگاهی دارید.

بنابراین، مهم است که کارشناسان سئو مراحل را در اولویت قرار دهند تا اطمینان حاصل شود که سایت آن‌ها کاربرپسند است. در نسخه بتا، می‌توانید گردشکار حساب خود را ساده کرده و هزاران آدرس اینترنتی را بر اساس معیارهای گوناگون تجزیه‌وتحلیل کنید.

در اینجا خلاصه­ ای از تاریخچه به­‌روزرسانی‌ها و زمان به‌­روزرسانی جدید و عملکرد Moz Beta آورده شده است:

مقالات مرتبط: 8 افزونه کاربردی سئو برای انالیز حرفه‌ای وب سایت‌ها

بنابراین MOZ در این زمینه چه کاری انجام می­‌دهد؟

در حال حاضر با پرس­‌و­جو از URL‌ها در ابزار Pagespeed Insights گوگل، در حال حاضر به طور معمول این ابزار، معیارهای اصلی را دریافت می‌­کنند. جمع­آوری، مرتب سازی، فیلتر کردن، اولویت بندی و غیره این داده‌­ها دشوار است. در نهایت، آنها ممکن است از داده‌­های CrUX استفاده کنند(مانند گزارش کنسول جستجوی Google که اخیراً راه‌­اندازی شده است)، اما این تنها در صورتی عمل می‌­کند که در صفحاتی کار کنید که قبلاً بازدید زیادی داشته‌­اند، ولی درصورت نیاز مجدد نمی‌­توانید تجزیه و تحلیل کنید.

ما می­‌خواهیم ابزاری را ارائه دهیم که معیارهایی را که SEO مورد توجه قرار می­‌دهد، شناسایی می‌­کند و می­‌تواند مقادیر زیادی از صفحات را تجزیه و تحلیل و ردیابی کند. بر اساس این بازخورد­، مشخص شد که در اینجا فرصتی برای رسیدگی به همه این اشتباهات وجود دارد و با این کار، کار روزمره متخصصان سئو را قبل از تابستان امسال تقویت می­کنیم.

نسخه آزمایشی اولیه ما برای همه مشترکین Moz Pro باز است و می‌­توانید آن را در منو سمت چپ Moz Pro پیدا کنید که در زیر ابزار منو سایت (قسمت کمپین ها) قرار دارد.

چگونه می‌توانید در نسخه بتا ماز شرکت کنید؟

در برخی موارد ممکن است ماز به طور خودکار دسترسی به ابزار یا ویژگی را در دسترس کاربران قرار دهد. در این حالت به طور خودکار به آن قسمت از ابزار موجود در حساب خود دسترسی دارید. در موارد دیگر ممکن است لازم شود در جهت داشتن دسترسی به نسخه بتا ثبت‌نام کنید. در هر دو حالت یک برچسب  BETA را روی ابزار یا ویژگی موردنظر خود مشاهده خواهید کرد.

 

عملکرد Moz Beta

ما این توانایی را داریم که 100 صفحه برتر شما توسط Page Authority با داده­‌های عملکرد تلفن همراه و دسک­تاپ را جمع آوری کنیم. شما همچنین می‌­توانید لیستی از صفحات را برای تجزیه و تحلیل از منابع مختلف مانند صفحات رتبه‌­بندی برتر، صفحات با سایر موارد خزیدن یا همه صفحات انتخاب کنید. در حال حاضر هر ماه حداکثر 6000 صفحه در هر کمپین، می­‌توانید انتخاب کنید.

منابع بیشتری به­‌زودی ارائه می­‌شوند و آنچه در اینجا انتخاب می‌­کنید نیز بر نمودار میل‌ه­ای در بالای صفحه تأثیر می‌­گذارد. سپس می‌­توانید با محدود کردن متن URL / وبلاگ، صفحاتی را که می‌­خواهید تجزیه و تحلیل و اصلاح کنید.

moz beta چیست

چه مواردی در نسخه بتا ماز وجود دارد؟

هنگامی که نمونه‌هایی از URL ها را برای تجزیه و تحلیل انتخاب کردید، جدولی مانند این جدول ارائه می­‌شود.

جدول بررسی URL

همانطور که مشاهده می­‌کنید، سایت شخصی من نیاز به مقداری TLC دارد.

این داده‌­ها می­‌توانند فیلتر و مرتب شوند. عملکرد Moz Beta این است که در منوی کشویی “جزئیات” در هر ردیف کلیدهای اصلی پیشنهادی را برای URL با یک نگاه سریع برجسته می­‌کند.

مقالات مرتبط: آموزش کار با ابزار‌ سئو ماز و تفاوتش با بقیه ابزار‌های سئو

اگر روی “مشاهده گزارش” کلیک کنید، می‌­توانید اطلاعات دقیق­‌تری را برای هر URL مشاهده کنید:

بررسی دقیق URL در نسخه بتا

 

 

توجه داشته باشید که ما از زمان مسدود کردن کل به عنوان پروکسی برای تأخیر ورودی اول استفاده می­‌کنیم. همانطور که قبلاً در این پست ذکر شد، Google از “داده‌های میدانی” استفاده خواهد کرد، در حالی که ما به دلایل مقیاس پذیری از “داده‌های آزمایشگاهی” Lighthouse استفاده می­‌کنیم، مانند آنچه در Google Pagespeed Insights و سایر ابزارهای مشابه مشاهده می­‌کنید. اندازه گیری تأخیر ورودی اول در این زمینه امکان پذیر نیست زیرا کاربری برای ایجاد ورودی وجود ندارد، اما زمان مسدود کردن کل، به خوبی عمل می­‌کند.

هر یک از این معیارها را می­‌توان گسترش داد تا زمینه بیشتری برای هر معیار و آنچه نمره خوب یا بد در نظر گرفته می­‌شود:

مشاهده ویژگی‌های Core Web Vital

و در آخر، ما برخی از مناطق پیشنهادی برای تمرکز بیشتر را ارائه می‌­دهیم، که می­‌تواند برای ارائه توضیحات دوستانه انسان گسترش یابد:

پیشنهادات moz beta

چرا باید از Performance Metrics beta استفاده کنم؟

شما باید این مراحل را دنبال کنید:

من مطمئن هستم که Moz Pro، آسانترین راه برای بدست آوردن این نوع داده‌ها است و همچنین عملکرد Moz Beta رانشان می‌دهد.

برای مقایسه سریع با وضعیت فعلی بازار:

مقایسه داده‌های سایت

بارگیری CSV، داده‌­های بیشتر و بهبود مستمر

با این حال، همه این‌ها به این معنی نیست که کار ما در اینجا تمام شده است. ما مشتاق حل مشکلاتی بودیم که سئوکاران قبل از عرضه گسترده ماه آینده با آن روبرو هستند، و احتمالاً اهمیت سئو Core Web Vital برای مدتی به تدریج افزایش می‌­یابد، بنابراین ما یک سری از پیشرفت­‌هایی را که قبلاً برنامه ریزی شده بود، زیر نظر داریم.

یکی از پیشرفت­‌های ویژه‌­ای که می­‌خواهیم راجب آن صحبت کنیم، صادرات CSV است. این به عنوان یک مرجع قدیمی و مطمعن SEO اطلاعات، یکی از ویژگی­‌های پیشنهادی ما برای هر ابزاری مانند Moz است. حتی اگر خودتان بیشتر از روند اخیر پایتون سئو استفاده کنید، CSV‌ها هنوز هم راهی عالی برای ورود داده­‌ها به آن محیط هستند.

ما همچنین به دنبال ویژگی­‌هایی برای ردیابی عملکرد در طول زمان و چندین پیشرفت UI هستیم تا مطمئن شویم که همیشه پر­استفاده­‌ترین داده­‌ها ظاهر می‌­شوند.

کاربران ماز از نسخه بتا چه انتظاری می‌توانند داشته باشند؟

در نسخه بتای یک ابزار یا ویژگی خاص، ممکن است تغییرات مکرر و وسیعی ایجاد گردد. این می‌تواند شامل تغییرات در عملکرد یا رابط کاربری (UI) باشد، به همین دلیل ممکن است تغییراتی را به‌صورت همیشگی در محصول مشاهده کنید.

علاوه بر این ممکن است با برخی از مشکلات هم مواجه شوید. به بیان ساده‌تر، اشکالات خطاهایی در کد هستند که موجب عملکرد غلط ابزار می‌شوند. این مورد تا حدودی انتظار می‌رود، چون ما در تلاش برای کشف این مشکلات کد از طریق استفاده و تست روزانه هستیم. پس می‌توانید مطمئن باشید که ما آن مشکل را برطرف می‌کنیم.

به‌خاطر داشته باشید که ابزارهای و ویژگی‌های بتا نهایی نشدند و ممکن است در صورت استفاده از آن‌ها در مجموعه ابزار کلی، بسیار متفاوت به نظر برسند. این احتمال وجود دارد که ویژگی از نسخه بتا حذف شود و در ابزار پیاده‌سازی شده نباشد. این امر ممکن است به دلایل مختلف رخ دهد.

توجه به این نکته مهم است که هدف دیگر نسخه بتای ماز اطمینان از کیفیت کلی ابزار است. اگرچه خطر وقفه در خدمات بسیار کم است، اما ممکن است رخ دهد. هنگام استفاده از نسخه بتا کاربران باید بااحتیاط عمل کنند.

عملکرد بتا در حال آزمایش است تا اطمینان حاصل کنیم قادر به راه‌اندازی کامل ویژگی‌های یکپارچه با سایر ابزارهای ماز هستیم.

نتیجه‌گیری نهایی:

 در این مقاله ما توضیح دادیم moz beta چیست؟ و چه تاثیری در سئو سایت دارد. شما می‌توانید از عملکرد ماز در نسخه بتا را بررسی کرده و از ویژگی‌های ماز بتا استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.